Dětské odrážedlo Trunk

Odrážedlo TRUNK bylo navrženo v rámci designérské soutěže pro českého výrobce jízdních kol Rascal Bikes. Je určeno pro děti od dvou do čtyř let. Rámová konstrukce je vyrobena z dřevěné ohýbané překližky, čímž získává přitažlivý, čistý tvar s pohodlnými jízdními vlastnostmi. Kladení překližkového materiálu jde v logice směru její poddajnosti a tuhosti. U sedadla příjemně pruží a v opěru u vidlice je stabilní. Odrážedlo je vyrobeno z jednoho kusu ohýbané překližky s minimálním podílem odpadního materiálu, což je výhodné z pohledu ekologického i ekonomického. Na řídítkách a sedadle se nachází pryžové prvky pro pohodlnější jízdu.

Rozměry vychází z doporučené geometrie dětských odrážedel. Osa otáčení řídítek je posunuta blíže jezdci mimo osu kolmou na náboj předního kola, čímž je zajištěna větší stabilita a bezpečnost, protože přirozeně dochází k blokaci otočení řídítek do úhlů větších než 45°.

Odrážedlo TRUNK se stává lákavým pro děti i jejich rodiče zejména z důvodu snoubení zajímavé a netradiční geometrie, krásným dřevěným materiálem a dobrými jízdními vlastnostmi.